Android Auto je v Android 10 součástí systému

                   

Android Auto prošlo zejména na přelomu let 2019 a 2020 zásadními změnami. Tou hlavní je přímá implemetnace do systému Android 10 a nový Driving mode.

V praxi to znamená, že od poslední verze operačního systému nebylo Android Auto samostatnou aplikací, a spouštělo se pouze po připojení k vozu. Podobně to má CarPlay od Apple, to však sklízí větší úspěchy. Ohlasy uživatelů nebyly zcela pozitivní, a tak Google zařadil do Google Play aplikaci Android Auto for Phone screens, díky níž je zase možné používat Android Auto na telefonech s Android 10 i bez připojení k autu.

Android Auto v Android 10 nemělo úspěch

Z jakého důvodu Google implementoval Android Auto přímo do systému Android 10 není jasné. Pravděpodobně tím chtěl dosáhnout určité exkluzivity jako Apple, a docílit užívání pouze v kombinaci s vozem, který Android Auto podporuje. Protože však fungovala aplikace dlouhou dobu i bez integrovaného panelu v autě pouze na obrazovce telefonu, uživatelé si tak nějak zvykli. Velká kritika naštěstí přinutila tvůrce, aby vrátil Android Auto zpět jako obyčejnou aplikaci.

Má Android Auto na telefonu smysl?

Původní myšlenka byla vytvořit zjednodušené rozhraní pro ovládání telefonu v autě. A to se Googlu se svým Android Auto také podařilo …možná ale trochu jinak, než plánoval. Nový vůz si kvůli této aplikaci kupuje málokdo – dotykovou obrazovku zabudovanou v palubní desce zkrátka oželí, když mu Android Auto funguje i na telefonu, který je ve stojánku hezky na očích. Mapa navigace je dobře viditelná a ostatní aplikace lze ovládat velmi snadno. Navíc jde Android Auto používat i pro pěší „dopravu“.

Ani po této aktualizaci v Android 10 však není Android Auto oficiálně dostupné v České republice. Kdo o něj přesto zájem má, může ho stáhnout z APK Mirror, což je ověřený zdroj aplikací, které u nás nejsou běžně dostupné. Sám autor takto stažené Android Auto používá a vždy funguje zcela bez problém.

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
Červená řepa podpoří zdraví srdce, jater, ledvin i střev
DámskýDeník.cz
„Spletla jsem si osamělost s láskou. Zbytečně jsem se zapletla do manželství,“ říká nešťastná žena
Události247.cz
Inspekce našla v supermarketu Albert myší trus a kontaminované potraviny
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel