Jak vyfotit obrazovku v Android OS (všechny mobily)

                   

Pokud chcete v Android OS vyfotit obrazovku, lze použít funkci z panelu nástrojů, nebo prostě zmáčknout správnou kombinaci tlačítek.

Udělat si screenshot obrazovky potřebuje občas každý. Ať si chcete vyfotit číslo provedené objednávky, komunikaci, nebo produkt při nakupování v e-shopu. Možnost vyfotit obrazovku nabízí v podstatě každý dotykový telefon – postupy se ovšem liší dle výrobce a konstrukce mobilu. Některé totiž vyžadují stisknutí tlačítka „plochy“, které mnoho nových telefonů s OS Android nemá.

Kombinace tlačítek k vyfocení obrazovky v Android OS

Tento postup jde použít pro všechny telefony se systémem Android. Ať se jedná o Huawei, Honor, Xiaomi, Samsung, LG, Nokia nebo jiný. Téměř každý telefon má tuhle funkci v panelu nástrojů, který stáhnete seshora obrazovky přejetím prstu od horního okraje displeje. Funkce se jmenuje buď „Snímek obrazovky“ nebo „Screenshot“. Pokud chcete fotti obrazovku kombinací tlačítek, funguje nejčastěji současné stisknutí tlačítka pro zapínání a tlačítka pro snížení hlasitosti.

Info: Téměř u všech mobilů s OS Android lze obrazovku vyfotit stisknutím kombinací hlavního tlačítka a tlačítka pro snížení hlasitosti.

V případě, že by tato kombinace nefungovala, stiskněte současně se zapínacím tlačítko pro zvýšení hlasitosti. Některé starší verze systému mohou ještě podporovat způsob, kdy stisknete hlavní tlačítko společně s tlačítkem zpět. Případně pak stisknutí hlavního a zapínacího tlačítka zároveň. Například Samsung pak umožňuje pro vyfocení obrazovky nastavit gesto. Jakmile ho v menu zapnete, stačí po displeji přejet hřbetem dlaně (spodní stranou s malíčkem) a obrazovka se vyfotí.

Tímto způsobem lze obrazovku vyfotit u mobilních telefonů Samsung, Huawei, Honor, Xiaomi, Sony, Nokia, Lenovo, LG, Asus, i u všech dalších.

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
Rajčata působí na plíce zdravých i nemocných. Skoro nikdo si neuvědomuje, jaké bohatství se v nich ukrývá
DámskýDeník.cz
Nevinného psa přivázali k zadní části auta a vláčeli za jízdy po silnici. Dobří lidé to nemohli nechat jen tak
Události247.cz
Šéf Kremlu je na jadernou válku připraven: Plán odhaluje, co hodlá Putin při odpálení raket dělat
VědaŽivě.cz
Kruhy v obilí –⁠ jaká je jejich historie a co za nimi doopravdy stojí. Existují svědci, kteří z místa viděli odlétat podivný objekt