Co dělat, když iPhone nemá signál (nenajde síť)

                   

V některých případech se může stát, že iPhone nemůže najít síť. Stává se to například po zákroku v servisu, mobil však nemusí být rozbitý.

Pokud se s tímto problémem potýkáte, je nejdříve nutné zjistit, kdy k němu došlo. Dali jste iPhone do servisu a po jeho vrácení už nemůže najít síť, přejeli jste ho autem, nebo došlo k jeho vytopení? Někdy síť nefunguje také po výměně SIM karty, téměř vždy však problém vyřešíte bez pomoci „odborníků“. Pokud by byl totiž poškozený čip na základní desce, stejně by opravu provést nedokázal.

Proveďte tvrdý restart, pokud iPhone nemá signál

Hned na úvod zkuste mobilní telefon Apple vypnout a zapnout, nejúčinnější řešení totiž bývá mnohdy nejjednodušší. To lze provést jak v nastavení telefonu, tak podržením zapínacího tlačítka. Pokud však obrazovka nereaguje, můžete na iPhonu provést tvrdý restart; a jestliže vám nefunguje power button, lze iPhone restartovat i bez tlačítka. V závislosti na modelu telefonu se postupy liší, takže nelze použít stejný pro iPhone 6, 7 a 11.

Připojte iPhone k síti Wi-Fi, když nevidí síť

Pokud iPhone nemůže najít síť třeba po výměně baterie nebo displeje, nemusí se jednat o chybu technika ani dílu. Některé Apple telefony se zkrátka neumí ztotožnit s novým dílem, čímž se deaktivuje nějaká funkce. Zkuste iPhone připojit k síti Wi-Fi a chvíli počkejte, jestli chytí signál. Ve většině případů to problém vyřeší a můžete fungovat dál. Nezkoušejte využívat data, ta jsou vázána na SIM kartu a tedy signál.

Znovu zastrčte SIM nebo ji vyměňte

Jestliže neproběhl žádný servisní úkon a iPhone pořád nemůže najít síť, může být na vině špatně vložená SIM karta. To se stává třeba v případě, kdy ji přendaváte z jednoho mobilu do druhého, nebo pokud jste kartu ořízli na menší velikost. Ne vždy se totiž taková úprava zdaří, zejména při zmenšování na nano SIM. Zkuste ji tedy vytáhnout a znovu zasunout, případně vyzkoušet jinou, třeba kamaráda.

Zkontrolujte, že je iPhone v pokrytí signálem

Ne vždy se musí jednat o chybu v telefonu nebo následek pádu, iPhone možná nemá signál jenom proto, že se nacházíte ve „slepé zóně“. Typicky se jedná o vesnice a horské oblasti, tunely nebo nížiny obklopené lesy. Ačkoliv je dnes pokrytí ve většině míst velmi dobré, stále existují taková, kam signál nedosáhne.

To se může lišit i podle operátora, zatímco Vodafone pokrytí má, T-Mobile ani O2 ho mít nemusí. Někdy však není na vině ani poskytovatel mobilní sítě, ale budovy a jiné objekty. Například některé firmy úmyslně ruší signál ve výrobních halách, aby se zaměstnanci věnovali práci a nikoliv telefonu. I s tím si řada operátorů poradila, někde je však signál stále slabý.

Aktualizujete nastavení operátora mobilního telefonu

I když k tomu nedochází často, může být chyba v systému, resp. nenainstalované aktualizaci. Jedná o nastavení operátora, které je typicky nutné provést při vložení nové SIM karty.

  1. Přejděte do nastavení telefonu
  2. Následně klepněte na sekci „Obecné“
  3. Vyberte „Informace“ a ověřte aktualizaci

Pokud vám systém nic nenabízí, pravděpodobně máte staženo aktuální nastavení operátora. V opačném případě stačí aktualizaci potvrdit a Apple mobil už si vše zajistí sám.

Obnovte nastavení sítě, pokud iPhone nemá signál

Aby mohl Apple smartphone správně komunikovat se světem, potřebuje mít správně nastavené sítě. To je sice automatické, někdy však může dojít k výpadku komunikace, třeba pokud operátor prováděl nějaké změny. Řešením bude obnovení nastavení sítě, které provedete:

  1. Otevřete systémové nastavení
  2. Přejděte na kartu „Obecné“
  3. Zvolte sekci „Obnovit“
  4. A vyberte „Obnovit natavení sítě“

Následně dojde k resetování, resp. vymazání informací o uložených i dříve použitých Wi-Fi sítích, stejně jako o nastavení VPN a APN. Máte-li zálohu, lze je pak nahrát zpět, jejich reset vám však pomůže zjistit, jestli nevyvolalo problém například připojení k veřejné síti.

iPhone pořád nemá signál? Aktualizujte ho

Pakliže aktualizace ani obnovení jednotlivých návštěvní nepomůže, nabízí se ještě stažení poslední verze systému. Aktualizaci iPhonu můžete provést přes počítač pomocí kabelu nebo bezdrátově přes Wi-Fi. Zejména v těchto kritických případech je lepší využít první variantu, program na PC totiž mnohdy odhalí a vyřeší i skryté chyby. Někdy se může dokonce stát, že iPhone přestane vidět síť po aktualizaci, která byla chybně stažena.

iPhone možná nemůže najít síť kvůli operátorovi

V praxi k tomu dochází opravdu málokdy, přesto jsou někdy problémy přímo u operátora. A to buď v celé síti, nebo pouze ve spojení s vaším telefonem, například i kvůli SIM kartě. Kontaktujte tedy svého operátora, který by měl celou věc prověřit během několika dní. Máte-li už velmi starou „simku“, zkuste ji vyměnit za novou, operátor vám číslo zdarma převede, takže o něj nepřijdete.

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
Červená řepa podpoří zdraví srdce, jater, ledvin i střev
DámskýDeník.cz
„Spletla jsem si osamělost s láskou. Zbytečně jsem se zapletla do manželství,“ říká nešťastná žena
Události247.cz
Inspekce našla v supermarketu Albert myší trus a kontaminované potraviny
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel