Jak restartovat iPhone bez tlačítka i systémově

                   

Jak restartovat iPhone nemusí být vždy jasné, u jednotlivých modelů a verzí iOS se navíc postupy liší. Apple mobil lze restartovat systémově i bez tlačítka.

Alespoň čas od času by měl telefon restartovat každý, i když se jedná o iPhone, který příliš problémů nemívá. Tento proces může vyřešit například zpomalený systém, ukončit aplikace, které nelze vypnout, nebo pokud mobil nemůže najít signál. Restart iPhonu nikterak neškodí, naopak je vhodné jej jednou za čas provést.

Restartování iPhonu pomocí tlačítka

Nejrychlejším a snadným způsobem, jak iPhone restartovat, je podržet zapínací tlačítko (power button), a to si 3 vteřiny. Poté se v dolní části obrazovky objeví posuvník s nápisem „Vypněte přejetím“. Jakmile posunete symbol vypnutí zleva doprava, počkejte několik vteřin a mobil Apple opět zapněte. Toto tlačítko mají všechny iPhony, starší modely seshora, a „šestka“ a novější ze strany.

iPhone lze restartovat také v nastavení

Mezi uživateli už jsou dnes rozšířeny výhradně modely, které podporují iOS 11 nebo novější, v němž lze provést restart v nastavení telefonu. Pouze nejstarší modely jako iPhone 2, 3 nebo 4 fungují ještě na původním systému. Tuto funkci přidal Apple právě kvůli problému, kdy si uživatel rozbil tlačítko a neměl tak možnost telefon vypnout.

  1. Otevřete systémové nastavení
  2. Přejděte do sekce „Obecné“
  3. Úplně dole klepněte na „Vypnout“
  4. Na posuvníku táhněte zleva doprava

Jak restartovat iPhone bez tlačítka

V praxi může nastat i případ, kdy je zapínací tlačítko z nějakého důvodu nefunkční. Třeba v důsledku poškození během pádu nebo vytopení, kdy došlo ke zkratu vodiče. Apple telefon tak musíte vypnout přímo v nastavení (postup výše), zatímco k zapnutí využít nabíječku. Připojení do elektrické sítě jej probudí, aniž byste museli stisknout power button. Pokud však obrazovka nereaguje, restartujte iPhone pomocí tlačítek tzv. natvrdo.

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
Jak napumpovat hýždě bez dřepů a namáhání kolen: 2 jednoduché cviky, které ocení každá žena
DámskýDeník.cz
Vyhublý pes byl dlouhé týdny zavřený v kleci a čekal, až se jeho majitelé vrátí. Bohužel marně
Události247.cz
Jak se Putin dostal k moci? Krev a atentáty byly na denním pořádku. Generál Šándor prozradil, zda vraždy prováděl i vůdce Kremlu
VědaŽivě.cz
Ruský robopes má na hřbetu přidělanou karabinu Saiga 9. Předváděcí video ale poukazuje spíš na jeho neefektivitu